جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، گردهم‌آیی خانواده بزرگ بازی‌سازان ایرانی است. این جشنواره فرصتی بزرگ برای بازی‌های ایرانی است تا ضمن رقابتی منصفانه و برابر در کنار هم، نقاط قوت یکدیگر را شناخته و برای آینده طرحی نو دراندازند. علاوه بر این، جشنواره فرصت معرفی و تبلیغ بهترین، فنی‌ترین و پرمحتواترین بازی‌های ایرانی در ژانرها و بخش‌های مختلف را فراهم می‌آورد.

رشد 47 درصدی تعداد بازی‌های رسیده در جشنواره ششم نسبت به جشنواره پنجم، این نوید را در سال گذشته به فعالان و دلسوزان صنعت بازی‌های رایانه‌ای داد که خانواده و جامعه صنعت بازی‌سازی در ایران روز به روز بزرگ‌تر و گسترده‌تر می‌شود. صنعت بازی‌های رایانه‌ای روز به روز به بلوغ بیشتری می‌رسد و این انتظار می‌رود که در جشنواره هفتم، آثار از نظر کیفی و محتوایی، رشد محسوسی داشته باشند.

نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در بیست و هفتم بهمن ماه سال ۱۳۹۰ توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در کنار نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد. استقبال خوبی نیز از اولین جشنواره به عمل آمد و ۹۴ بازی‌ رایانه‌ای برای شرکت در مسابقه به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. پس از به پایان رسیدن نخستین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، دو دوره بعدی نیز تقریبا با روندی مشابه در کنار نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برگزار شدند و سال به سال از استقبال بیشتری از سوی مردم و توسعه‌دهندگان بهره‌مند شدند. همین استقبال قابل توجه سبب شد تا جشنواره چهارم متفاوت‌تر از هر دوره برگزار شده و برای اولین بار جشنواره بازی‌های رایانه تهران مستقل از نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد. رشد کمی و کیفی جشنوراه در دوره پنجم نیز ادامه یافت و 127 بازی به دبیرخانه ارسال شد.

در سال 1395 و در جشنواره ششم، رکورد آثار رسیده به جشنواره با اختلاف چشم‌گیری شکسته شد و 187 بازی به همراه 19 بازی‌نامه به رقابت با هم پرداختند تا سرانجام با نظر 13 داور داخلی و 16 داور خارجی، بازی «شتاب در شهر 2» از استودیوی آروین تک به عنوان بهترین بازی سال ایران انتخاب شد.


پوستر دوره‌های قبلی

 

264x351_1042492-2