جدول زمانی

اخبار جشنواره

شتاب در شهر ۲، بهترین بازی سال ایران

اسفند ۲۲ام, ۱۳۹۵|

آیین اختتامیه ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد و بهترین بازی‌ ایرانی و همین‌طور برترین عناوین در هر سبک، شناخته شدند و بازی «شتاب [...]

صنعت بازی‌سازی باید تجاری سازی شود

اسفند ۲۱ام, ۱۳۹۵|

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با انتقاد از رواج اقتصاد «بچه پولداری» تنها راه نجات اقتصاد ایران را حمایت از فعالان اقتصادی جوان همچون بازی‌سازان توصیف کرد. [...]

آرشیو اخبار

درباره جشنواره

جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، همانند سال‌های اخیر به دنبال گرد هم آوردن جامعه بازی‌سازان است و می‌خواهد با پوشیدن جامه‌ای تازه‌ و با پافشاری بر نقاط قوت، شرایط مناسبی برای برگزاری این رویداد مهم ایجاد کند. برنامه‌ریزی برای ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران به گونه‌ای رقم خورده تا تمامی توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی در فضایی رقابتی و سالم گرد هم آیند و برای قرار گرفتن در جایگاه نخست، آثار ارزشمند خود را آماده سازند.

دورنما

هدف از برگزاری جشنواره، صرفا انتخاب چند بازی ویدیویی و نمایش آن‌ها به عنوان بهترین بازی سال ایران نیست؛ بلکه مقصود از چنین همایش بزرگی در قدم اول، رشد و پیشرفت بازی‌های ایرانی روی هر پلتفرمی از جمله تلفن‌های هوشمند و رایانه‌های شخصی است. باید به این موضوع توجه شود که توسعه‌دهندگان خوش ذوق بسیاری در ایران وجود دارند که اگر فرصتی در اختیار آن‌ها گذاشته شود، می‌توانند صنعت رو به رشد بازی‌های رایانه‌ای را با رشدی چشم‌گیری رو‌به‌رو سازند.

داوری

مسئولین برگزار کننده جشنواره، تمامی سعی خود را برای گردآوری افراد نخبه و صاحب نظر در این حوزه به دور یک میز، انجام خواهند داد. چرا که باور داریم قضاوت در مورد آثار هنری کار آسانی نیست و نیاز به افراد خبره و توانمند برای انتخاب‌‌ حساس بهترین بازی‌ ایران کاملا حس می‌شود. از این رو داوران جشنواره ششم همانند دوره‌ی پنجم، ترکیبی از برترین بازی‌سازان ایرانی و بین‌المللی خواهند بود تا در امر قضاوت هیچگونه اشتباهی رخ ندهد و بهترین آثار به جایگاهی که به آن تعلق دارند دست پیدا کنند.

جوایز

جوایز ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران تقریبا همان روند سال گذشته را دنبال می‌کند؛ در نظر داریم علاوه بر جوایز مادی که هر سال به برندگان اعطا می‌شود، «جوایز عملیاتی» نیز به عنوان پاداشی معنوی برای زحمت‌های سختکوشانه توسعه‌دهندگان برتر، در نظر گرفته شده تا بتوانیم از دست‌آورد‌های آثار آن‌ها برای رشد این صنعت، قدردانی به عمل آوریم. این جوایز می‌توانند شامل حمایت‌های مادی برای شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های خارجی و معتبر یا تخصیص اعتبار جهت تبلیغات باشد.

بخش اصلی

ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، روند حرفه‌ای و استانداردی همانند تمامی همایش‌های معتبر دنیا را پیش گرفته و قرار است بازی‌ها در ژانرهای اصلی زیر نظر داوران ایرانی و بین‌المللی مورد قضاوت قرار می‌گیرند. تمامی آثار در هشت دسته متفاوت تقسیم و با هم به رقابت خواهند پرداخت و پس از آن، رای داوران برنده هر بخش و نامزد جایزه بهترین بازی سال ایران را مشخص خواهد کرد. در کنار نظر داوران، نظر طرفداران بازی‌‌های ویدیویی نیز برای جشنواره ششم، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و بهترین بازی سال از نگاه مردم نیز بخش جدانشدنی از جشنواره خواهد بود.

بخش فرعی

مهم‌ترین محرک ما برای تشکیل و برگزاری چنین همایش‌هایی، رشد و پیشرفت صنعت بازی‌های رایانه‌ای ایران است. این روز‌ها، آثار بسیاری از استودیوهای بزرگ و کوچک ساخته می‌شوند و ممکن است هیچ‌گاه در میان عناوین موفق و خاص جای نگیرند. اما هر یک از آن‌ها می‌توانند دستآوردی خاص داشته باشند و با نوآوری‌ها و ویژگی‌های تازه، چرخ پیشرفت بازی‌سازی ایرانی را به حرکت درآورند. از این رو، داوران مسابقه نیز می‌توانند بنا بر صلاح‌دید، برای برخی از این آثار جایزه دستآورد‌ در نظر بگیرند.

بازی‌نامه

یکی‌دیگر از بخش‌های اصلی جشنواره که از نخستین دوره وجود داشته، بخش بازی‌نامه است. بازی نامه بخشی داستان محور است و برای قرار گرفتن داستان بازی‌های مختلف در آن، برای آشنایی بیشتر مردم با سبک داستان‌نویسی برای بازی‌ها، در نظر گرفته شده است. هر یک از توسعه‌دهندگان و نویسندگان می‌توانند با ارسال بازی‌نامه‌های خود در این بخش از جشنواره شرکت کنند. این داستان‌ها می‌تواند مربوط به آثاری باشد که مراحل توسعه‌ آن‌ها به پایان رسیده یا بازی‌هایی که مراحل تکامل خود را پشت سر می‌گذارند.

داوران جشنواره

آثار ششمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران توسط داوران برتر داخلی و بین‌المللی مورد قضاوت واقع می‌شود که به‌زودی لیست نهایی داوران مشخص خواهد شد.

آمار پنج دوره گذشته

0
مجموع آثار
0
بازی‌سازان (تیم یا شرکت)
0%
سهم بازی‌های غیرآنلاین
0%
سهم پلتفرم رایانه‌های شخصی

برگزارکننده و حامیان

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

حامیان

تپسل
آپارات
تپسل
بازار
بازار

حامیان رسانه‌ای

پردیس گیم
دنیای بازی
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای
کلیک
گیمفا
بازی سنتر
پازل
تک شات
تکرا
بازینامه
جام جم کلیک
روزنامه آسیا
فرا ایران
رومیز

#6thTGF

هنگام انتشار مطالب مرتبط در شبکه‌های اجتماعی از این هشتگ استفاده نمایید.

#6thTGF

هنگام انتشار مطالب مرتبط در شبکه‌های اجتماعی از این هشتگ استفاده نمایید.